Galvenā >> Veidi dzelzceļa vagoniem


Slēgtos kravas vagonus izmanto kravu, kurām ir nepieciešama aizsardzība pret atmosfēras nokrišņiem, pārvadājumiem. Vagona virsbūve ir konstrukcija, kas sastāv no rāmja ar grīdu, 4 sienām un jumta. Iekraušana un izkraušana universālos slēgtos vagonos tiek veikta pa durvīm, kas atrodas sānu sienās.

Picture
Iekšējie izmēri (mm): 15724х2764х3050Durvju izmēri (mm): 3802х2334Lietderīgais tilpums (m3): 138Lietderīgā noslodze (t): 68
_
Pusvagoni paredzēti kravu, kurām nav nepieciešama aizsardzība pret atmosfēras nokrišņiem, pārvadājumiem. Tā kā pusvagoniem nav jumta, tas ļauj pilnībā mehanizēt iekraušanu. Beramkravu pārvadāšanai paredzēti pusvagoni ar lūkām grīdā, kas ļauj mehanizēt šādu kravu izkraušanu.
Iekšējie izmēri (mm): 12690х2890х2050Lietderīgais tilpums (m3): 75,2Lietderīgā noslodze (t): 71
_
Hopervagoni (angl. hopper – bunkurs) – pusvagona paveids, ko izmanto mēslojumu, cementa, graudu un citu beramkravu masveida pārvadājumiem. Lai aizsargātu no atmosfēras nokrišņiem, tiek izmantoti slēgti hopervagoni ar iekraušanas lūkām uz jumta.
Picture
Lietderīgais tilpums (m3): 81Lietderīgā noslodze (t): 70
_
Platforma – vagons, kuru izmanto automašīnu, iekārtu, garmēra kravu, konteineru, kā ar beramkravu, kurām nav nepieciešama aizsardzība pret atmosfēras nokrišņiem, pārvadājumiem.
Konteineru platformām nav apmaļu un tās aprīkotas ar speciālām slēdzenēm jebkura veida smago universālo konteineru nostiprināšanai.
Platformām kokmateriālu pārvadāšanai ir gala sienas un speciāli papildus balsta statņi, kas novērš kravas pārvietošanos.
Picture
Iekšējie izmēri (mm): 13300х2770х400Lietderīgā noslodze (t): 71
_
Vagonus – cisternas izmanto šķidru kravu, sašķidrinātas gāzes un pulverveida materiālu pārvadājumiem. 

Picture
Lietderīgais tilpums (m3): 83Lietderīgā noslodze (t): 67
_

Bunkuru tipa vagoni pēc būtības ir slēgti vagoni vai slēgti hopervagoni ar vienīgo atšķirību, ka uz viena rāmja ir uzstādītas vairākas tvertnes, kas paredzētas specifisku beramkravu (milti, naftas bitumens, granulēti materiāli) pārvadājumiem.
Picture